Galeria
Kontakt
Address:
121 King Street, Melbourne Victoria 3000
Phone:
+1 (800) 456 37 96 - Office

Pomysły na sesje plenerowe

Sesja plenerowa to jeden z ważniejszych elementów fotografii ślubnej. Sesja plenerowa to tak naprawdę najbardziej prywatne i intymne zdjęcia młodej pary. Zdjęcia są wykonywane bez udziału innych osób – gości, świadków, urzędników lub księdza. W sesji bierze udział wyłącznie Ona, On i fotograf. Aby zdjęcie z sesji ślubnej rzeczywiście były ładne i ciekawe, konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca wykonania sesji. Jestem otwarty na propozycję młodych par, jak również mogę Wam dać kilka propozycji.

Spis treści

Sesje plenerowe w miejscach „standardowych”

Być może nie jest to do końca ładne określenie wyboru miejsc sesji plenerowych, ale dobrze oddaje ich klimat. Miejsca standardowe to takie, które często można ujrzeć na zdjęciach innych młodych par. zazwyczaj są łatwo dostępne i można je znaleźć w każdym zakątku kraju. Nie twierdzę że są one nudne, choć nie każdemu muszą się podobać. Ich powtarzalność może dla jednych być wadą, jeśli szukają oryginalnych i atrakcyjnych miejscówek. Dla innych jest zaletą, jeśli np. nie mają możliwości aby dojechać w nieco odleglejsze zakątki Polski.

 

Plener w otoczeniu zieleni to sprawdzony pomysł na zdjęcia ślubne

  • Pola uprawne – a na nich wielkie bele słomy, pszenica lub kukurydza. Wykonując zdjęcia ślubne w takiej scenerii, nie można oczywiście zapominać o poszanowaniu prawa własności. Jeśli jest to teren prywatny – a na pewno do kogoś należy, konieczne jest uzyskanie zgody na wejście na jego teren. Wykonując również tam zdjęcia ślubne, nie można dopuścić do jakiegokolwiek zniszczenia plonów.

  • Ogrody pokazowe – w całej Polsce znajdują się tzw. ogrody pokazowe, będące zwykle własnością firm ogrodniczych, szkółek zieleni i hodowców. Ładnie urządzone, pełne kolorowych kwiatów, wysmakowanej architektury i innych dekoracji, mogą być pięknym tłem dla waszej sesji ślubnej. Zdjęcia w takich miejscach zwykle można wykonywać bezpłatnie, choć i w tym przypadku konieczne jest uzyskanie zgody właściciela.

  • Parki i pałace – w Polsce nie brakuje historycznych miejsc. Są nimi zamki, pałace oraz otaczające je parki. Zdjęcia można tam wykonywać bezpłatnie lub za określoną opłata. Niewątpliwą korzyścią takiego miejsca jest to, że pozostaje ono dostępne przez cały rok, tak latem, jak i zimą.

  • Zabytkowe starówki – zadbane starówki małych i dużych miast to często architektoniczne perełki. Brukowane uliczki, stylowe kamienice i klimat minionych lat, który może być tłem Waszej sesji plenerowej. W całym kraju nie brakuje takich miasteczek, do których warto się udać celem wykonania sesji ślubnej, jak również z możliwością zostania w nim na romantyczny weekend. W tym przypadku fotograf ślubny Łomża wraca do domu we własnym zakresie 🙂

Sesje plenerowe w miejscach oryginalnych

Jeżeli szukacie czegoś zupełnie innego od reszty, również dla Was przygotowałem kilka ciekawych propozycji miejsc na sesję ślubną. Wybierając się do nich, należy pamiętać przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa. Często są to miejsca opuszczone, których stan techniczny może się zmieniać zależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Możliwość braku oświetlenia, zabezpieczeń itp. wymaga na wszystkich uczestnikach sesji zachowania maksymalnej ostrożności.

 

Wokół nas jest sporo miejsc, w których można zrobić ślubną sesję zdjęciową

  • Złomowisko samochodów – może to wydawać się kontrowersyjnym pomysłem, ale szczerze muszę przyznać, że budzi on wielkie zainteresowanie wśród osób, z którymi współpracuję. Sceneria zardzewiałych samochodów, wraków i części motoryzacyjnych jest prawdziwym rajem dla osób, które są zakochane w motoryzacji lub połączyła ich wspólna pasja do samochodów lub motocykli.

  • Obiekty sportowe – czyli boiska, stadiony, korty tenisowe, a nawet siłownie. Moda na zdrowy i aktywny tryb życia jest coraz bardziej popularna. Zamiłowanie do sportu połączyło już wiele par. Warto podkreślić ten fakt miejscem, w którym zostanie wykonana wasza sesja plenerowa.

  • Pustostany – to temat, do którego należy podejść z wielką ostrożnością. Przede wszystkim pustostany mają właściciela, którego najpierw trzeba odszukać i uzyskać zgodę. Następnie należy sprawdzić, czy można bezpiecznie się poruszać po obiekcie. Jednak sesja plenerowa może również być wykonana w pustostanie, który należy do jednego z małżonków – np. niedokończona budowa lub odziedziczona kamienica. Wówczas cała organizacja przedsięwzięcia jest znacznie szybsze i prostsze.

  • Infrastruktura techniczna – co należy rozumieć przez to szerokie pojęcie? Niemal wszystko. Od torów kolejowych, poprzez mosty i inne obiekty inżynierskie, aż po zapory, przepompownie, elektrownie wodne, zbiorniki, a nawet młyny!

Na sam koniec ponownie należy podkreślić – bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

Również w czasie sesji ślubnej należy pamieać o bezpieczeństwie

 

  1. Planując sesję plenerową w miejscu, które nie jest ogólnodostępne, KONIECZNIE należy uzyskać pozwolenie na wejście na jego teren.

  1. Poruszając się po nieznanych miejscach, a szczególnie tych, które samym swoim wyglądem mogą budzić uzasadnione podejrzenia, należy zachować ostrożność i korzystać np. z latarek i innych zewnętrznych źródeł oświetlenia, jeśli są to miejsca ciemno lub słabo doświetlone.