Galeria
Kontakt
Address:
121 King Street, Melbourne Victoria 3000
Phone:
+1 (800) 456 37 96 - Office

Co potrzebuje do pracy fotograf ślubny

Praca fotografa ślubnego jest ciekawa, ale i wymagająca. Bez czego nie można wykonywać tego zawodu? Oczywiście bez odpowiedniego sprzętu. O czym powinna pamiętać każda osoba, chcąca się spełnić w roli fotografa ślubnego w Łomży i nie tylko? Poniżej przedstawiam najważniejsze rzeczy, bez których trudno wykonać choćby jedno zlecenie.

Spis treści

  1. Aparat fotograficzny, tzw. body
  2. Obiektywy – oko aparatu
  3. Baterie i akumulatory
  4. Statyw do zdjęć ślubnych
  5. Dron – zdjęcia ślubne Łomża z powietrza

 

Aparat fotograficzny, tzw. body

Jest to podstawowe narzędzie pracy. Bez niego żaden fotograf nie jest w stanie realizować zdjęć. Dziś standardem w pracy fotografa ślubnego są cyfrowe aparaty lustrzane. Mają one mnóstwo zalet. Pozwalają wykonywać setki zdjęć o najwyższej jakości. Dodatkowo są kompatybilne z mnóstwem innych akcesoriów, jak obiektywy, lampy, zasilacze, baterie i statywy. Jak wybrać odpowiedni aparat fotograficzny dla początkującego fotografa? Niewątpliwie jest to kwestia bardzo mocno indywidualna i zależna m.in. od posiadanego budżetu. Kierując się swoimi preferencjami, z pewnością należy wcześniej wziąć do ręki kilka modeli aparatów i zobaczyć czy są wygodne i ergonomiczne. Wybór aparatu bez „przymierzenia” się do niego jest błędem.

Pamiętaj, narzędzie to będzie ci służyć do pracy przez wiele godzin. Jego ciężar, wielkość i poręczność musi być maksymalnie na wysokim poziomie, aby praca z nim była przyjemnością, a nie męką. Pozostałe cechy decydujące o wybranym aparacie to przede wszystkim wielkość i czułość matrycy.

 

Zdjęcia wykonane przez fotografa ślubnego z Łomży to niezapomniana pamiątka

 

Obiektywy – oko aparatu

Fotograf ślubny pracuje w różnych warunkach. Bardzo często są one trudne pod względem oświetlenia. Tak jest w przypadku kościołów oraz sal weselnych. Aby móc wykonać w tak ciemnych miejscach dobre zdjęcia ślubne, konieczne jest posiadanie odpowiedniego obiektywu. Tu nie ma uniwersalnej rady. Z pewnością warto zainwestować w dwa rodzaje obiektywów, przeznaczone do robienia zdjęć na zewnątrz i wewnątrz. Fotograf ślubny z Łomży to nie tylko zdjęcia weselne i ślubne, ale również sesje plenerowe, wykonywane o różnych porach roku i różnych godzinach – od wczesnego świtu do późnego wieczoru. Dobry obiektyw jest zatem podstawą uzyskania dobrych zdjęć. Pomijając już tak ważne kwestie techniczne, jak wielkości sensorów i ogniskowe, należy pamiętać o kompatybilności różnych marek. Wybierając body Canona trzeba mieć świadomość, że niekoniecznie zamontujemy do niego obiektyw Nikona. Wynika to z różnić w sposobach mocowania obiektywów do body.

Dobry aparat - bez tego zdjęcia ślubne nie mają prawa wyjść

 

Baterie i akumulatory

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że fotograf ślubny pracuje od rana do późnej nocy. Rozpoczynając pracę od fotografowania przygotowań w domu pani młodej, następnie podróży do kościoła oraz na salę weselną, w ciągu jednego dnia może wykonać nawet kilka tysięcy zdjęć. Aby to było możliwe, jego aparat fotograficzny musi posiadać niezawodne zasilanie. Jedna bateria to za mało. Konieczne jest posiadanie kilku zapasowych akumulatorów, a także ładowarki do nich. Dzięki temu można dowolnie rotować nimi, mając pewność że w najbardziej wyczekiwanym momencie imprezy, twój aparat fotograficzny będzie w pełni naładowany.

 

Iloma narzędziami posługuje się w swojej pracy fotograf ślubny? Wieloma!

 

Statyw do zdjęć ślubnych

Pomimo tego że w większości przypadków fotograf ślubny Łomża wykonuje zdjęcia „z ręki”, to jednak statyw może być bardzo pomocny w jego pracy. Dzieje się tak np. wtedy, kiedy chce wykonać krótkie klipy filmowe. Aparaty lustrzane posiadają bowiem możliwość kręcenia filmów. Ich jakość jest wysoka, co pozwala je wykorzystać do wielu innych celów, np. stworzenia ciekawego filmu weselnego i nie tylko. Statyw jest również pomocny podczas wykonywania zdjęć grupowych, tak aby mieć pewność że każde ujęcie będzie wykonane z tej samej perspektywy.

 

Statyw to narzędzie, bez którego nie wyjdą piękne zdjęcia ślubne

 

Dron – zdjęcia ślubne Łomża z powietrza

Nowoczesna technika coraz mocniej ułatwia życie fotografom. Jak to możliwe? Pozwala na przykład realizować ciekawe ujęcia z powietrza. Aby móc takie zdjęcia ślubne wykonywać, potrzebny jest dron do celów fotograficznych. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór takich urządzeń, dostępnych w naprawdę przystępnych cenach. Oczywiście aby móc robić ładne zdjęcia dronem, konieczne są odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Ich z kolei nie nabędziemy bez prób i ćwiczeń. Pamiętać również należy o konieczności uzyskania pozwolenia od ULC – Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na komercyjne wykorzystywanie drona do lotów fotograficznych.

 

Zdjęcia ślubne - jeśli nie masz na nie pomysłu, fotograf Łomża podpowie